Przystań Rybina

Przystań w Rybinie

Rybina – przystań jachtowa

Lokalizacja – 15 km rzeki Szkarpawa

OPŁATY: Cennik przystań Rybina 2021 (kliknij)

Przystań jachtowa z miejscem na około 10 – 15 jachtów, która powstała w ramach unijnego projektu Pętla Żuławska. Betonowe nabrzeże o dł. 100 m z gumowymi odbojnicami do którego cumujemy bokiem.

Rybina stanowi węzeł wodny, możemy stąd płynąć w 3 kierunkach, Szkarpawą w kierunku Gdańska, Szkarpawą w kierunku Elbląga lub Wisłą Królewiecką w kierunku Kątów Rybackich.

WYPOSAŻENIE: na miejscu prąd, toalety, prysznic, woda, parking samochodowy, wypożyczalnia kajaków, miejsce na ognisko, wiaty, piaszczysta plaża z kąpieliskiem nad Szkarpawą

GASTRONOMIA: w sezonie na terenie przystani funkcjonuje bar bistro. W odległości 600 m w kierunku Nowego Dworu znajduje się restauracja Swantewit – Profil na facebooku (kliknij). 6 km od Rybiny w kierunku Nowego Dworu Gdańskiego w miejscowości Żelichowo (31 A) w zabytkowym domu podcieniowym znajduje się Gospoda Mały Holender. Jest to zdecydowanie najciekawsze miejsce kulinarne w okolicy serwujące specjały kuchni żuławskiej. W sezonie letnim warto tam zarezerwować miejsce wcześniej – Profil na facebooku (kliknij)

ZAKUPY: w odległości 100 m od przystani znajdują się 2 sklepy spożywcze w których możemy uzupełnić zapasy. Na zakupy do marketów (Lidl, Biedronka) możemy się udać taksówką do Stegny (5 km). Paliwo – dowóz za Stegny taksówką na przystań.

ATRAKCJE W OKOLICY: w Rybinie znajdują się 3 zabytkowe mosty, 2 zwodzone drogowe oraz 1 obrotowy kolejowy . Blisko 100 letnia przepompownia Rybina – Chłodniewo. W Stegnie – atrakcyjna plaża nad morzem, zabytkowy kościół z XVII wieku, w którym przebywał Jan Długosz, a w lato odbywają się koncerty organowe, a także muzeum Bursztynowa Komnata. W odległości 10 km od Rybiny znajduje się muzeum Stutthof – w okresie II Wojny Światowej niemiecki obóz koncentracyjny. W Nowym Dworze Gdańskim warto odwiedzić Żuławski Park Historyczny. Do Stegny, Sztutowa i Nowego Dworu można też dojechać zabytkową Żuławską Koleją Wąskotorową, której najbliższa stacja znajduje się w Tujsku – 2 km od przystani w Rybinie