Przystań Osłonka

Przystań w Osłonce

Osłonka – przystań żeglarska

Lokalizacja – 23 km rzeki Szkarpawa

OPŁATY: Cennik przystań Osłonka 2021 (kliknij)

Jedna z najbardziej klimatycznych przystani na Pętli Żuławskiej. Swoje miejsce na pewno znajdą tu wędkarze, wielbiciele ciszy, spokoju i przepięknych zachodów słońca.

Osłonka to nowoczesna przystań zbudowana w ramach unijnego projektu Pętla Żuławska. Do dyspozycji gości jest stały drewniany pomost o dł. 20 m dla 3 – 4 jednostek (tylko).

Jest wśród wodniaków bardzo popularna i kilkukrotnie była już nagradzana jako najbardziej przyjazna przystań na Pętli Żuławskiej. W sezonie (koniecznie w piątki) zanim zaplanujemy tu postój na noc trzeba zadzwonić do pana Jerzego i zarezerwować miejsce.

WYPOSAŻENIE: prąd, woda na kei, parking dla samochodów, toalety, prysznice, pralka, wiata z miejscem na ognisko, oddzielne miejsce do mycia naczyń, wypożyczalnia rowerów.

GASTRONOMIA: ok 100 m od przystani wzdłuż Szkarpawy w stronę Rybiny znajduje się stanica wędkarska i smażalnia ryb Cicha Przystań – Profil na facebooku (kliknij)

ZAKUPY: można zrobić w odległym o 5 km Marzęcinie zamawiając taksówkę lub korzystając z dostępnych na przystani rowerów

ATRAKCJE W OKOLICY: rowerami można dojechać do przepompowni w Osłonce (3 km) oraz do zabytkowej śluzy w Marzęcinie z 1884 roku na kanale Panieńskim (5 km)