Przystań Osłonka

Przystań jachtowa w Osłonce

Lokalizacja – 23 km rzeki Szkarpawa
OPŁATY: Cennik przystań Osłonka 2021 (kliknij)
Jedna z najbardziej klimatycznych przystani na Pętli Żuławskiej. Stacjonuje na niej flota Ludekczarter. Swoje miejsce na pewno znajdą tu wędkarze, wielbiciele ciszy, spokoju i przepięknych zachodów słońca.
Osłonka to nowoczesna przystań zbudowana w ramach unijnego projektu Pętla Żuławska. Do dyspozycji gości jest stały drewniany pomost o dł. 20 m dla 3 – 4 jednostek (tylko).
Jest wśród wodniaków bardzo popularna i kilkukrotnie była już nagradzana jako najbardziej przyjazna przystań na Pętli Żuławskiej. W sezonie (koniecznie w piątki) zanim zaplanujemy tu postój na noc trzeba zadzwonić do pana Jerzego i zarezerwować miejsce.
WYPOSAŻENIE: prąd, woda na kei, parking dla samochodów, toalety, prysznice, pralka, wiata z miejscem na ognisko, oddzielne miejsce do mycia naczyń, wypożyczalnia kajaków, wypożyczalnia rowerów.
GASTRONOMIA: ok 100 m od przystani wzdłuż Szkarpawy w stronę Rybiny znajduje się stanica wędkarska i smażalnia ryb Cicha Przystań – Profil na facebooku (kliknij)
ZAKUPY: można zrobić w odległym o 5 km Marzęcinie zamawiając taksówkę lub korzystając z dostępnych na przystani rowerów
ATRAKCJE W OKOLICY: rowerami można dojechać do przepompowni w Osłonce (3 km) oraz do zabytkowej śluzy w Marzęcinie z 1884 roku na kanale Panieńskim (5 km)