Przystań jachtowa Tczew

Przystań w Tczewie

Lokalizacja – zachodni brzeg Wisły (lewy) 500 m przed mostem

ADRES: 83-110 Tczew Bulwary Nad Wisłą

OPŁATY: brak

Płynąc prawą stroną Wisły na wysokości przystani skręcamy w lewo i do pomostów podpływamy pod prąd. W roku 2021 przystań była zamknięta ponieważ miasto od dwóch lat bezskutecznie próbuje sprzedać budynek. Jachty płynące Wisłą rzadko stają tu na noc. Gdybyście chcieli zapewnić trochę ruchu małym dzieciom to niedaleko przystani w kierunku mostów znajduje się największy plac zabaw w okolicy. Alternatywnym miejscem postoju jest port małej stoczni znajdujący się na lewym brzegu tuż za mostami.

WYPOSAŻENIE: na pomostach nie ma możliwości podpięcia wody i prądu. W 2021 roku przystań była nieczynna, uaktualnimy informacje przed obecnym sezonem

GASTRONOMIA: do 2020 r w budynku przystani czynna była restauracja obecnie miasto szuka nowego właściciela i nie wiadomo czy w sezonie 2022 będzie tu coś można zjeść. Jeżeli planujecie w Tczewie posiłek to na rynku oddalonym od przystani o 500 m znajdziecie kilka lokali gastronomicznych. My polecamy Bar Mleczny Kociewiak – Profil na Facebooku (kliknij)

ZAKUPY: do najbliższego sklepu spożywczego na ulicy Czyżykowskiej macie 200 m, markety Lidl i Bierdonka znajdują się w odl. 1,7 km od przystani.

ATRAKCJE: atrakcje, które możemy podziwiać bez wysiadania z jachtu to tczewskie mosty Pierwszy wybudowany został w latach 1851 – 1857 i był pierwotnie mostem drogowo – kolejowym. W momencie otwarcia był to najdłuższy most w Europie jego długość całkowita wynosiła 837 m. Most na którym znajdowała się droga i jeden tor okazał się zbyt mały i w odległości 40 m od niego w latach 1888 – 1891 wybudowano drugi most kolejowy. Jeżeli lubicie chodzić po muzeach to warto odwiedzić w Tczewie Muzeum Wisły – Strona internetowa (kliknij)

Tczewskie mosty – widok z Bulwaru (źródło Wikipedia)
Port w stoczni w Tczewie