Port Bryza w Elblągu – Harcerski Ośrodek Wodny

Port Bryza w Elblągu

Lokalizacja – pierwszy port po wschodniej stronie (lewej płynąc od Gdańska) tuż za rozwidleniem kanału Jagiellońskiego i rzeki Elbląg vis a vis Jachtklubu Elbląg

ADRES: Elbląg ul. Portowa 1

OPŁATY:

Na terenie portu ma swoje miejsce Harcerski Ośrodek Wodny. Jest to najmniej luksusowa przystań w Elblągu natomiast łatwiej się z niej dostać w okolice centrum i starówki Elbląga niż z Jachtklubu gdyż po tej stronie mamy tramwaj, którym możemy tam podjechać. Na piechotę mamy do starówki ok. 3 km.

WYPOSAŻENIE: port dysponuje ok. 90 miejscami przy betonowych lub pływających pomostach, na miejscu toalety, prysznice, woda, prąd

GASTRONOMIA: na obiad lub kolację warto udać się na elbląską starówkę. Znajduje się tam wiele klimatycznych restauracji i barów. My osobiście polecamy restaurację Amore Mio prowadzoną przez Włochów – Profil na faceebooku (kliknij), działającą od 25 lat restaurację Strzecha – Profil na facebooku (kliknij) oraz restaurację Zmysły – Profil na facebooku (kliknij)

ZAKUPY: do najbliższego marketu LIDL macie z portu 400 m. W odległości 4 km w stronę centrum znajduje się też market Castorama. Do najbliższej stacji benzynowej BP jest 1,6 km.

ATRAKCJE: pierwszą i bezpłatną atrakcją może być spacer po Elbląskiej Starówce, która została odbudowana stosunkowo niedawno znajduje się tu katedra Św. Mikołaja wzniesiona między XIII, a XV wiekiem. W Elblągu na podzamczu dawnego zamku krzyżackiego znajduje się też Muzeum Archeologiczno – Historyczne (200 m od starówki) – Strona internetowa (kliknij). Dla osób, które chciałyby się na chwilę przenieść do lasu polecamy spacer w parku Bażantaria (4,5 km od portu) – Profil na facebooku (kliknij), a jeżeli potrzebujecie zająć znudzone czasem rejsem dzieci warto je zawieść (samochodem lub taksówką – 8 km) do znajdującego się na obrzeżach miasta przy trasie S7 na Warszawę Parku Rozrywki Nowa Holandia – Profil na facebooku (kliknij)