OSW Fala Elbląg

OSW Fala w Elblągu

Lokalizacja – 100 m przed mostem niskim na rzece Elbląg po stronie zachodniej (prawa płynąc od Gdańska)

ADRES: Elbląg ul.Wybrzeże Gdańskie 1

OPŁATY: Cennik OSW Fala

Ośrodek Sportów Wodnych Fala to ostatnia przystań tuż przed mostem niskim w Elblągu. Nie jest tak luksusowo wyposażona jak przystanie budowane w ramach projektu Pętli Żuławskiej i być może wygląd sanitariatów przypomni Wam czasy PRL u, ale niewątpliwym atutem tej przystani jest położenie w bezpośrednim bliskości starówki (200 m) na której możemy spędzić miły letni wieczór.

WYPOSAŻENIE: ośrodek dysponuje miejscami przy pływających pomostach, na miejscu toalety, prysznice, woda, prąd

GASTRONOMIA: cumując w OSW Fala nie ma lepszego miejsca na posiłek jak elbląska starówka gdzie znajdziecie kilkanaście restauracji i barów. My osobiście polecamy restaurację Amore Mio (450 m) prowadzoną przez Włochów – Profil na faceebooku (kliknij), działającą od 25 lat restaurację Strzecha (300 m) – Profil na facebooku (kliknij) oraz restaurację Zmysły (400 m) – Profil na facebooku (kliknij)

ZAKUPY: najbliższy market spożywczy Biedronka znajduje się w odległości 1 km. Do Castoramy mamy 1,5 km, a do najbliższej stacji benzynowej Orlen również 1,5 km.

ATRAKCJE: pierwszą i bezpłatną atrakcją może być spacer po Elbląskiej Starówce, która została odbudowana stosunkowo niedawno znajduje się tu katedra Św. Mikołaja (400 m) wzniesiona między XIII, a XV wiekiem. W Elblągu na podzamczu dawnego zamku krzyżackiego znajduje się też interesujące Muzeum Archeologiczno – Historyczne (650 m) – Strona internetowa (kliknij). Dla osób, które chciałyby się na chwilę przenieść do lasu polecamy spacer w parku Bażantaria (4,5 km) – Profil na facebooku (kliknij), a jeżeli potrzebujecie zająć znudzone czasem rejsem dzieci warto je zawieść (samochodem lub taksówką – 6,5 km) do znajdującego się na obrzeżach miasta przy trasie S7 na Warszawę Parku Rozrywki Nowa Holandia – Profil na facebooku (kliknij)