Nabrzeże jachtowe w Elblągu

Nabrzeże przy Bulwarze

Lokalizacja – betonowe nabrzeże po stronie starówki między mostami niskim i wysokim na rzece Elbląg (centrum miasta)

ADRES: Elbląg Bulwar Zygmunta Augusta

OPŁATY: woda i prąd bezpłatnie

Jest betonowe nabrzeże miedzy mostami. Stoimy jachtem praktycznie na starówce co ma dobre i złe strony. Mamy blisko do restauracji i mega klimat wieczorem, ale często w sezonie nocne imprezowanie przenosi się na bulwar i w związku z tym może być kłopot ze spokojnym snem. Niemniej czasami warto zaryzykować ponieważ pod względem walorów klimatycznych jest to chyba najciekawsze miejsce na cumowanie w Elblągu

WYPOSAŻENIE: betonowe nabrzeże bez toalet i prysznica z dostępem do wody i prądu.

GASTRONOMIA: cumując przy bulwarze w zasięgu kilkuset metrów macie kilkanaście barów i restauracji. My osobiście polecamy restaurację Amore Mio (550 m) prowadzoną przez Włochów – Profil na faceebooku (kliknij), działającą od 25 lat restaurację Strzecha (200 m) – Profil na facebooku (kliknij) oraz restaurację Zmysły (200 m) – Profil na facebooku (kliknij)

ZAKUPY: najbliższy market spożywczy Biedronka znajduje się w odległości 1 km. Do Castoramy mamy 1,5 km, a do najbliższej stacji benzynowej Orlen również 1,5 km.

ATRAKCJE: pierwszą i bezpłatną atrakcją może być spacer po Elbląskiej Starówce, która została odbudowana stosunkowo niedawno znajduje się tu katedra Św. Mikołaja (400 m) wzniesiona między XIII, a XV wiekiem. W Elblągu na podzamczu dawnego zamku krzyżackiego znajduje się też interesujące Muzeum Archeologiczno – Historyczne (650 m) – Strona internetowa (kliknij). Dla osób, które chciałyby się na chwilę przenieść do lasu polecamy spacer w parku Bażantaria (4,5 km) – Profil na facebooku (kliknij), a jeżeli potrzebujecie zająć znudzone czasem rejsem dzieci warto je zawieść (samochodem lub taksówką – 6,5 km) do znajdującego się na obrzeżach miasta przy trasie S7 na Warszawę Parku Rozrywki Nowa Holandia – Profil na facebooku (kliknij)