Marina Malbork

Marina w Malborku

Lokalizacja – 21 km rzeki Nogat

ADRES: Malbork ul.Parkowa 3

OPŁATY: Cennik mariny w Malborku (kliknij)

Jest to pierwsza przystań za śluzą w Rakowcu po lewej stronie (płynąc od strony Gdańska). Powstała w ramach projektu Pętla Żuławska w 2011 roku przy Parku Północnym i jest to najbardziej komfortowe miejsce do cumowania w Malborku jedyna niedogodność to odległość 1,5 km od centrum Malborka. Pomosty po lewej stronie mariny to pomosty rezydenckie. Cumować należy do pomostów znajdujących się na wprost budynku mariny – chyba, że bosman wskaże inaczej. W sezonie często brakuje tu miejsc więc lepiej zadzwonić i zarezerwować sobie miejsce wcześniej. W przypadku braku wolnych miejsc mamy jeszcze Stanicę u Flisaka vis a vis zamku oraz betonową przystań pod zamkiem (bez prądu i wody)

WYPOSAŻENIE: toalety, prysznice, woda i prąd na kei, wypożyczalnia rowerów.

GASTRONOMIA: w odległości 200 m na terenie Campingu „Nogat” znajduje się restauracja Parkowa Przystań – Profil na facebooku (kliknij), w centrum miasta w odległości 1,5 km od mariny znajdziemy restaurację McDonald’s, a gdyby zamarzył na się obiad lub kolacja z widokiem na zamek to po 15 minutowym spacerze bulwarem w stronę Malborka i przejściu kładką na drugą stronę Nogatu dotrzemy do Tawerny u Flisaka, która posiada też swoją przystań i może stanowić alternatywne miejsce postoju w Malborku – Profil na facebooku (kliknij)

ZAKUPY: do najbliższego marketu Biedronka w centrum Malborka mamy z mariny 1,8 km, a do najbliższej stacji BP – 3 km

ATRAKCJE: największą atrakcją jest oczywiście średniowieczny Zamek Krzyżacki, który jest jedną z największych budowli z tej epoki, które przetrwały do naszych czasów na świecie – Strona internetowa (kliknij), ciekawą propozycją na wieczorny spacer jest bulwarem Kilarskiego oraz po Parku Północnym. Gdybyście szukali dodatkowych atrakcji dla dzieci to 400 m w kierunku centrum znajduje się jeden z największych w Polsce park linowy Jumpy Park – Profil na facebooku (kliknij), a 800 w stronę stadionu miejskiego znajdziecie Dinopark – Park Ruchomych Smoków i Dinozaurów – Profil na facebooku (kliknij)

Marina w Malborku widok z wody