Jachtklub Elbląg

Jachtklub w Elblągu

Lokalizacja – pierwszy port po zachodniej stronie (prawej płynąc od Gdańska) tuż za rozwidleniem kanału Jagiellońskiego i rzeki Elbląg

ADRES: Elbląg ul. Radomska 29

OPŁATY: Cennik jachtklub Elbląg (kliknij)

Port Jachtklub Elbląg został rozbudowany w ramach projektu Pętla Żuławska i obecnie to najbardziej komfortowe miejsce do postoju w Elblągu jedynym minusem jest dość spora odległość od elbląskiej starówki (4 km) – ok. 30 min spacerem. Można też dojechać tam taksówką z portu. Na terenie jachtklubu znajduje się hotel Wodnik w którym można wykupić nocleg.

WYPOSAŻENIE: port dysponuje 70 miejscami przy betonowych lub pływających pomostach, na miejscu toalety, prysznice, woda, prąd.

GASTRONOMIA: jeżeli dla odmiany w trakcie rejsu zamarzy Wam się obiad w restauracji to tylko na elbląskiej starówce. Znajduje się tam wiele klimatycznych restauracji i barów. My osobiście polecamy restaurację Amore Mio prowadzoną przez Włochów – Profil na faceebooku (kliknij), działającą od 25 lat restaurację Strzecha – Profil na facebooku (kliknij) oraz restaurację Zmysły – Profil na facebooku (kliknij)

ZAKUPY: najbliższe markety spożywcze Biedronka, Aldi, Kaufland znajdują się w centrum i wyprawa pieszo raczej nie wchodzi w rachubę. W odległości 3,5 km w stronę centrum znajduje się też market Castorama. Do najbliższej stacji benzynowej Orlen jest 2,2 km.

ATRAKCJE: pierwszą i bezpłatną atrakcją może być spacer po Elbląskiej Starówce, która została odbudowana stosunkowo niedawno znajduje się tu katedra Św. Mikołaja wzniesiona między XIII, a XV wiekiem. W Elblągu na podzamczu dawnego zamku krzyżackiego znajduje się też interesujące Muzeum Archeologiczno – Historyczne (200 m od starówki) – Strona internetowa (kliknij). Dla osób, które chciałyby na chwilę odpocząć od wody i przenieść się do lasu polecamy spacer w parku Bażantaria (6 km od jachtklubu) – Profil na facebooku (kliknij), a jeżeli potrzebujecie zająć znudzone czasem rejsem dzieci warto je zawieść (samochodem lub taksówką – 4 km) do znajdującego się na obrzeżach miasta przy trasie S7 na Warszawę Parku Rozrywki Nowa Holandia – Profil na facebooku (kliknij)